Топ найкращих тканин для оббивки дивана: як вибрати та рекомендації з догляду

Автор: Топтекстиль Україна Дата: 19.03.2024 Переглядів: 2142 Коментарі : 0

Яка тканина найкраща для оббивки дивана?

Розглядаючи асортимент сучасних меблевих тканин, покупці часто зустрічаються з проблемою вибору. Знайти відповідь на питання «Яка тканина найкраща для оббивки дивана?» можна після огляду основних параметрів якості – це стійкість до зносу, опірність до зминання, затягування ниток, механічних пошкоджень, займання від тління сигарет, забруднень, впливу вологи та сонячних променів.

Топ-7 популярних оббивних тканин:

  • велюр;
  • букле;
  • екошкіра;
  • рогожка;
  • жакард;
  • шеніл;
  • штучна замша.

Підбір правильної оббивки для дивана – непросте завдання, з яким стикається кожен, хто планує оновлення інтер'єру. Адже важливо не лише зробити естетично привабливий вибір, а й подбати про довговічність та практичність майбутнього виробу. Ніхто не хоче спостерігати, як після короткого часу використання чудова на перший погляд тканина починає втрачати свій зовнішній вигляд, псується через домашніх тварин або й зовсім тріскається. А враховуючи, що вартість меблевих тканин сягає 60-70% від загальної ціни дивана, помилка у виборі може вдарити і по гаманцю. Саме тому так важливо мати вичерпну інформацію про різні типи текстильних матеріалів, їхні ключові характеристики та особливості. Це допоможе споживачам обрати правильну тканину, яка не лише доповнить інтер'єр, а й забезпечить довговічність та практичність меблів, призначених для облаштування дому, офісних приміщень, громадських та тематичних закладів.

У цій статті ми розглянемо найпопулярніші варіанти тканин для диванів та крісел, їхні переваги та недоліки. Читачі дізнаються, якою тканиною краще оббивати диван, щоб максимально подовжити термін служби виробу. Це дозволить зробити абсолютно правильний вибір і насолоджуватись оновленням інтер'єру довгі роки!

На що звернути увагу при виборі тканини для дивана

На сьогодні існує безліч видів тканин для оббивки диванів, які можуть стати окрасою сучасного інтер'єру та внести в приміщення надзвичайну атмосферу затишку та комфорту. Головне для потенційних покупців — виважено підійти до процесу вибору, враховуючи вимоги, які напряму впливають на експлуатаційні властивості матеріалів.

Зносостійкість оббивних матеріалів

Не зважаючи на естетичність та вишуканість зовнішнього вигляду оббивних тканин, стійкість до зносу відіграє важливу роль у виборі матеріалів. Міцність та довговічність текстилю перевіряють методом випробувань на тертя за тестом Мартіндейла. Тест імітує інтенсивне використання меблевих оббивок у реальних умовах. Під час тесту зразок тканини фіксується в спеціальній машині, яка безперервно тре його вовняним наждаком або наждачним папером із постійним тиском. Ця процедура може тривати години чи навіть дні. Результат визначається кількістю циклів або ковзань, після яких зношуються певні волокна тканини (зазвичай це відбувається після затирання двох або трьох ниток), як визначено стандартами. Чим більше циклів витримав зразок, тим вищою є його зносостійкість.

Умовні рівні зносостійкості за циклами тесту Мартіндейла:

  1. Декоративні тканини для оформлення інтер'єру – достатня кількість до 15 000 циклів.
  2. Для оббивки меблів домашнього користування – підходить від 20 000 до 30 000 циклів.
  3. Для умеблювання офісу – потрібен результат вище 30 000 циклів.

Крім того, потрібно зважати на щільність та стійкість текстилю до дії сонячних променів, які впливають на втрату кольору. Ступінь стійкості кольору визначають шляхом спеціального випробування. Два ідентичних зразки тканини піддають різному впливу: один зразок розміщують у спеціальній камері, де на нього діє потужне світло відповідної температури згідно стандартів. Інший зразок залишається без дії світла для порівняння. Після закінчення випробування два зразки оцінюються за 8-бальною шкалою втрати кольору, де 8 балів означає відсутність змін, а 1 бал - значні зміни відтінку. Стійкість до світла від 4 до 8 – це оптимальні показники, які збережуть зовнішній вигляд текстильного виробу. Для вуличних меблів рекомендуються більш високі значення 7-8 балів.

Наявність дітей та тварин

Оббивні тканини для дому з дітьми і тваринами

Якщо у вашому домі є маленькі діти або домашні тварини, варто звернути увагу на оббивні тканини з категорії «антикіготь». Ці полотна спеціально розроблені, щоб протистояти легкому затягуванню волокон. Серед таких матеріалів чудово зарекомендували себе велюр та замша. Їхня структура легко чиститься від налиплої шерстинки, а щільне плетення краще захищає від витягування ниток. Тому вони ідеально підходять для оббивки крісел, диванів та стільців. Завдяки міцності та простоті догляду, меблі з велюровою або замшевою оббивкою залишатимуться охайними та привабливими навіть за експлуатації в оселі, де ростуть діти чи живуть тваринки.

Додаткові переваги текстилю підтверджують сертифікати:

1. Oeko-Tex® Standard 100 – екологічність складників фарби та волокон сировини.
2. Petproof – вказує на протистояння до затягування ниток матеріалу.
3. Non-flammable – затверджує опірність до займання від тління сигарет.
4. Cleanaboo – говорить про стійкість текстилю до поглинання рідини.

Для дитячої кімнати потрібно вибирати декоративний текстиль з приємною на дотик поверхнею, який не потребує вибагливого догляду та має високі параметри зносостійкості. Для сімей з дітьми важливо також звертати увагу на стандарт Oeko-Tex® Standard 100, який гарантує відсутність шкідливих речовин у тканинах та забезпечує безпеку для здоров'я. При виборі тканини важливо враховувати такі критерії: вона має бути екологічною, стійкою до вологи, не скочуватися і не кошлататись, а також добре захищати від бруду.

Вплив розташування меблів на вибір оббивки 

При оновленні інтер'єру та виборі оббивки для меблів слід враховувати, де саме ці меблі будуть стояти і призначення приміщення. Це важливо, щоб меблі довго зберігали гарний зовнішній вигляд та добре слугували.

Яка оббивна тканина краща з урахуванням розташування:

  1. Вітальня – для оббивки меблів у вітальні важливо обирати тканини, які виглядають розкішно та витончено, але при цьому є міцними та зносостійкими.
  2. Кухня – для кутових диванів підійде матеріал, який легко очищається від бруду. Оптимальні варіанти: штучна замша, екошкіра.
  3. Дитяча кімната – потребує детального вивчення матеріалів, де екологічна безпека та практичність входять в перелік основних властивостей.
  4. Спальня – задля зручності варто вибирати рельєфний матеріал, стійкий до ковзання постільної білизни. Підходить шеніл, рогожка, велюр.
  5. Офісне умеблювання – потребує особливого підходу до вибору текстильних виробів, основні критерії: міцність, щільність, стійкість до стирання.
  6. Вуличні меблі зон відпочинку – потребують використання тканин зі спеціальним покриттям та стійкістю до вигорання на сонці.

Загалом, чіткої відповіді на питання, яка тканина якісна для дивана, не існує. Переваги та недоліки матеріалів пізнаються в порівнянні індивідуальних параметрів: оптимальне навантаження, складова та структура плетіння волокон, колірне забарвлення. Тож вибір потрібно робити, враховуючи конкретні умови експлуатації меблів.

Різновиди тканин для оббивки диванів – характерні властивості

Зрозуміти пріоритети у виборі матеріалу для обшивки меблів допоможе список та характеристики тканин, які займають провідну позицію на ринку текстильних виробів. Тільки всебічно проаналізувавши ці аспекти, можна зробити вдалий вибір оббивного матеріалу для дивана.

Букле

Рельєфний пухкий текстиль з вузловим переплетенням волокон, добре пропускає повітря, стійкий до зминання та деформації. Поверхня лицьової сторони покрита завитками та вузликами, що нагадує каракуль. Букле є втіленням витонченого смаку та розкоші, надає оббивці дивану незабутній вишуканий вигляд.

Переваги: Синтетична структура полотна здатна виділити та зробити диван найпомітнішим предметом в інтер'єрному умеблюванні. Оригінальний дизайн та м'яка поверхня текстильного виробу створює відчуття максимального комфорту.

Важливо: Декоративна оббивка потребує делікатного ставлення в експлуатації та періодичного догляду. Прання та чищення потрібно проводити строго у відповідності з інструкцією.

Перейти до вибору Букле>>

Велюр

Матеріал з перламутровим, глянцевим або матовим ворсом. Класифікується за видами: гладкий, набивний, тиснений. Завдяки міцності та естетичності, виріб невпинно набуває популярності у відображенні сучасного дизайну. Випускається з ефектом імітації шкіри, затінення, меланжу, структурний зі смужками, стилізований під рогожку.

Переваги: Багатогранність забарвлень та різноманіття фактур дозволяють підібрати матеріал під будь-яку стилістку інтер'єру. Зносостійкість, гіпоалергенність та простий догляд за текстилем відповідають основним споживчим запитам.

Важливо: Диван, обшитий оксамитовим полотном, може виглядати неохайно через нерівномірно прим'ятий ворс. Залежно від щільності, може мати зачіпки від тварин.

Вибрати Велюр>>

Екошкіра

Ця тканина з полімерним покриттям завойовує все більшу популярність завдяки своїм унікальним характеристикам. Фактура полотен наближена до натурального аналогу, невибаглива у догляді. Головне, що вирізняє екошкіру серед інших текстильних матеріалів, – це її спрямованість на конкретне призначення. Кожен різновид екошкіри розроблений з урахуванням потреб певної галузі: меблевої, автомобільної, взуттєвої тощо. Таким чином, цей матеріал демонструє надзвичайну функціональність і практичність.

Переваги: Різноманіття кольорів та фактур дозволяє підібрати оптимальний варіант для оббивки диванів, крісел, стільців без особливих труднощів. Відмінна стійкість до стирання гарантує довгий термін експлуатації зі збереженням структури.

Важливо: Для очищення поверхні меблевих конструкцій не можна використовувати абразивні та відбілювальні засоби. Матеріал може потріскати під довготривалою дією сонячних променів.

Переглянути категорію Екошкіра>>

Жакард

Цей неймовірно ефектний текстурний матеріал створюється з натуральних та синтетичних волокон шляхом складного переплетення основних і додаткових ниток. Саме таке унікальне плетіння дозволяє сформувати неповторні візерунки та фактурні ефекти. Текстиль не розтягується, переносить температурні перепади, має відмінні показники зносостійкості.

Переваги: Різноманітність квіткових, геометричних та абстрактних орнаментів, виконаних в широкій палітрі колірних рішень, робить жакард універсальним матеріалом. Він легко вписується в найрізноманітніші дизайнерські концепції, гармонійно доповнюючи загальну стилістику.

Важливо: Вартість полотен залежить від складу волокон та формату малюнка. Текстиль потребує дотримання правил по догляду, плями усуваються щадними засобами.

Вибрати Жакард>>

Рогожка

Це фактурне полотно з грубим або тонким плетінням, структура якого нагадує традиційну мішковину. Однак сучасні технології дозволили значно вдосконалити цей матеріал, перетворивши його на справжній текстильний хіт. Рельєфна текстура полотен стійка до усадки, має виняткову міцність на розрив, не мнеться та довго зберігає первинну форму.

Переваги: Завдяки сучасним технологіям виготовлення, рогожка має дуже доступну ціну, що робить її привабливою для широкого кола споживачів. При цьому вона вирізняється високою стійкістю до зносу, що гарантує довгий термін експлуатації.

Важливо: Плями та забруднення легко видаляються вологою ганчіркою з милом. При цьому сушити такі тканини потрібно у вертикальному положенні у затінку, уникаючи прямих сонячних променів.

Переглянути категорію Рогожка>>

Шеніл

Оригінальна фактура поверхні текстилю нагадує волохату гусінь, через що виріб отримав назву «chenille». Полотна мають деяку схожість з вельветом та велюром. Ворсова текстура в різних колірних рішеннях виглядає дорого, вишукано та розкішно. Це дозволяє використовувати шенільні тканини для створення найрізноманітніших декоративних акцентів в інтер'єрі. Текстиль чудово підходить для оббивки м'яких меблів, таких як дивани, крісла чи пуфи.

Переваги: Завдяки прийнятній вартості, шеніл може стати розумною альтернативою більш дорогим декоративним матеріалам. Він є по-справжньому розкішним та стильним текстильним рішенням, що додає інтер'єру елегантності та затишку.

Важливо: Під час довготривалої експлуатації текстильний виріб може розтягуватись. Обережність у використанні дивану, призначеного для спання, не завадить.

Вибрати Шеніл>>

Штучна замша

Фактура текстилю вдало відтворює імітацію натурального аналогу та вражає цікавою грою світла та тіні на поверхні меблевих конструкцій. Матеріал відзначається хорошою стійкістю до стирання. Тканина вдало підкреслить концепцію інтер'єру будь-якого стилю, від класики до модерну.

Переваги: Текстильний виріб в різних колірних інтерпретаціях чудово підходить для меблів в кабінет або вітальню. При правильному догляді довго зберігає первинний вигляд.

Важливо: Має властивість зношуватись після довготривалої експлуатації. Тканину заборонено прати, викручувати, прасувати.

Переглянути категорію Штучна замша>>

Таблиця основних характеристик тканин Toptextil

Тканина Граматура в г/м² Цикли Мартіндейла Кошлатання Світлостійкість
Букле 390-570 50 000 – 100 000 категорії 4 B - 5 A від 5-6 категорії B  до 6-7 A
Велюр 240-450 25 000 – 90 000 категорії 4-5 A, 5 A від 3 категорії C до 4-5 C
Екошкіра 420-540 100 000 – 102 400
Жакард 330-360 12 000 – 40 000 категорія 5 A
Рогожка 230-495 10 000 – 100 000 категорії 3 D - 5 А від 3-4 категорії С до 6-7 А
Шеніл 320-450 25 000 – 90 000 категорії 4-5 А - 5 A від 5-6 категорії A до 6 A
Штучна замша 310 25 000 категорія 4 В

Як обрати матеріал, що довго прослужить?

Питання, як вибрати тканину для дивана з гарантовано високою якістю, хвилює багатьох споживачів та виробників меблевої продукції. Незнання деяких важливих нюансів, які впливають на правильний вибір матеріалу, часто призводить до неприємних наслідків: передчасне розтягування тканини, невідповідність загальному дизайну інтер'єру, втрата початкового кольору та текстури. Саме тому варто приділити цьому процесу особливу увагу.

Головні параметри вибору:

  1. Естетичні характеристики – як обрана тканина вписується в загальний стиль приміщення, чи подобається вам її вигляд та колір.
  2. Технічні характеристики матеріалу: його відповідність встановленим стандартам якості, зносостійкість, легкість у догляді.
  3. Бюджет, – адже ціна тканини за погонний метр повинна вкладатись у ваші фінансові можливості.

Загалом, обираючи матеріал, варто керуватися як власними вподобаннями, так і практичними міркуваннями. Лише врахувавши всі ці аспекти, ви зможете знайти ту саму ідеальну тканину, яка перетворить ваш диван на справжню окрасу інтер'єру на довгі роки. Для цього пропонуємо скористатись деякими рекомендаціями кваліфікованих експертів.

Дизайн

Яка тканина найкраща для оббивки дивана в різних стилях дизайну?

Забарвлення, текстура та малюнок декоративних матеріалів для меблів повинні оптимально вписуватися в інтер'єр, незалежно від стилістичних рішень та задумів.

Яка тканина найкраща для оббивки дивана в різних стилях дизайну:

  1. Класичний стиль – приваблює практичністю та добротністю матеріалів, які створюють дизайн, перевірений часом. Основний принцип оформлення ґрунтується на симетричності композиції. Для м'яких меблів підходять різні фактури тканин з багатогранною палітрою відтінків, наприклад, однотонний велюр або жакард.
  2. Мінімалістичний стиль – об'єднав в собі стриманість та лаконічність. Зважена впорядкованість в інтер'єрі впливає на підбір оббивних матеріалів. Для візуалізації світла та простору за допомогою відповідного умеблювання підходять гладкі малофактурні матеріали однотонного кольору нейтральних відтінків.
  3. Еклектичний стиль – це штучне змішування бароко та витонченої класики, аскетичного лофту та модерну. Загальну характеристику дизайну не можна віднести до конкретного стилю. Одна з головних ознак – контрастність. Для візуалізації ексцентричності підійде яскраве забарвлення полотен різних фактур.

Варто знати, що для світлих приміщень підходить матеріал холодних, нейтральних або насичених відтінків. Кімнати малого метражу потребують зменшення візуального перевантаження, найкращий варіант вибору – світла тональність текстилю.

Функціональне призначення

Переважно у всіх випадках вибір текстилю напряму поєднаний з функціональним призначенням та місцем розташування меблів. Щоб зрозуміти основні критерії підбору, треба ознайомитись з видами декоративних матеріалів та їхніми властивостями. 

Якою тканиною краще оббивати диван, враховуючи місце розташування:

  • для вітальні підходить матеріал з високими параметрами зносостійкості;
  • для дитячої кімнати краще обирати текстиль з показниками екологічності;
  • для кутових диванів кухні підійде матеріал, стійкий до різних забруднень;
  • для узголів'я ліжка спальні найкраще підходить велюр з м'якою поверхнею;
  • для вуличних меблів варто обирати спеціальні вироби, які зберігають колір.

Вирішуючи, яка тканина найкраща для оббивки дивана, також важливо звернути увагу на низку ключових аспектів. Насамперед, це експлуатаційні характеристики матеріалу: його здатність протистояти забрудненням і волозі, щільність структури, стійкість до стирання. Всі ці показники безпосередньо впливають на термін служби та властивості майбутнього виробу. 

Скільки тканини потрібно для оббивки дивана?

Перетяжка м'яких меблів охоплює заміну декоративної обшивки, зіпсованих механізмів та деталей, ремонт каркасу. При цьому, самостійне вимірювання потрібної кількості матеріалу для оновлення улюбленого дивана потребує деяких знань.

Детальна інструкція замірів та розрахунків:

  • приблизний розрахунок проводиться множенням довжини та ширини меблевої конструкції на два;
  • точне обчислення потребує виміру всіх частин елементів крою, які попередньо були зняті з дивана;
  • підлокітники дивана вимірюються окремо, переважно це виходить на 3-4 метри більше;
  • ширина майбутнього відрізу включає значення горизонтальних та вертикальних розмірів крою;
  • при наявності неправильних геометричних форм, вимірюються широкі та довгі краї полотен.

Обчислити потрібний метраж з запасом на 20% більше можна методом складання обшивки в прямокутник за розміром сторони 140 см, яка і буде слугувати шириною відрізу. Диванні конструкції стандартних розмірів потребують від 13 до 15 метрів відрізу. Для обміру кутових та елітних диванів різних конфігурацій краще запросити спеціаліста.

Як правильно доглядати за оббивкою?

Як правильно доглядати за оббивкою?

Після застілля, дружніх вечірок нерідко на дивані з'являються плями від соусу, шоколаду, кави, соку, лимонаду чи інших напоїв та їжі. Але це зовсім не означає, що вам доведеться миритися з неохайним виглядом меблів. Адже зі свіжими забрудненнями можна впоратись самостійно без особливих труднощів.

Дієві методи для чистки поверхні диванів:

  1. Розлиту рідину витирають серветками, паперовими рушниками, ганчіркою.
  2. Легкі залишки плям видаляються марлею та простим мильним розчином.
  3. Тверді харчові залишки збираються, а місце падіння протирається рушником.
  4. Чорнильні плями можна видалити мильним розчином, методом легкого тертя.
  5. Накопичення пилу на поверхні обшивки прибирають м'якою щіткою, порохотягом.

Треба зауважити, що порохотяг вважається найпопулярнішим агрегатом для боротьби з пилом. Спеціальні насадки допоможуть вичистити недоступні місця, складки та кути. Шерсть та волосся легко прибираються роликом для одягу, рукавичками з липучками чи навіть вологими руками.

Пов'язані товари

Пов'язані статті

Коментарі

Написати коментар

Передзвонити вам?
Вкажіть ваш номер телефону та ім’я. Ми зв’яжемось з вами найближчим часом