Що таке тканина антикіготь?
Вас цікавить що таке тканина антикіготь і відгуки про її властивості? Ви не знаєте як зберегти первинний вигляд м'яких меблів від гострих зубів та кігтів домашніх улюбленців? Вас розчаровують обдерті спинки дивана чи крісел, але любов до котиків та собак стоїть на першому місці? Не впадайте у відчай, краще ознайомтесь з корисною інформацією, яка допоможе усунути негативні прояви на оббивці гарнітуру, незалежно від грайливого характеру тварин.
Домашні улюбленці, найчастіше коти та собаки, можуть забезпечити затишний спосіб життя, підтримувати емоційний стан господарів, захистити від самотності. Проте природний інстинкт тварин в будь-якій формі може негативно відобразитись на предметах умеблювання. Але існує рішення – оббивна тканина антикіготь.
Тканини антикіготь – особливості та переваги:
- тактильно приємні на дотик, невибагливі у догляді;
- міцні та мають довготривалий термін експлуатації;
- більш стійкі до поглинання рідини та забруднень.
Головна перевага оббивного матеріалу «антикіготь» – це підвищена щільність плетення, яке захищає текстуру полотен від механічних пошкоджень. Сучасні текстильні вироби даної категорії, які відзначаються відмінною опірністю до затягування ниток та розривних навантажень, займають провідну позицію серед продажу.
Як працює ефект антикіготь?
Розповіді та чутки про специфічні властивості «антикіготь», які створені за допомогою нанотехнологій та спеціальних просочень з чудодійним впливом на полотно, формуються більше як міф, ніж реальність. Насправді таких матеріалів не існує, тому що:
- Не існує тканини, яку б не можна було пошкодити. Не зважаючи на щільність плетення чи наявність покриттів, жодна тканина не є цілковито стійкою до затягування від кігтів котів. Досить часу і зусиль – і тканина все одно може бути пошкоджена.
- Питання міцності та комфорту. Для створення дійсно стійкої тканини потрібні дуже міцні синтетичні волокна або щільні металізовані нитки. Це робить матеріал жорстким, незручним та не комфортним для використання на меблях.
- Поведінка котів. Незалежно від тканини, коти за своєю природою люблять гострити кігті об різні поверхні. Тож навіть надміцна тканина не зупинить їх бажання подряпати її.
- Відсутність стандартів. Немає чітких критеріїв чи стандартів для класифікації тканини як антикіготь. Цей термін часто використовується як маркетинговий хід.
- Альтернативні рішення. Замість пошуку спеціальних тканин, краще відучити котів дряпати меблі та забезпечити їм спеціальні дряпки.
Тож навіть найбільш стійкі та міцні полотна з антивандальними властивостями можуть не витримати занадто жвавий та настирний характер котів та собак. Отже, можна сказати, що тканини, позначені ефектом антикіготь, просто мають дрібне плетення, гладку поверхню, короткий ворс та міцну структуру волокон. А головний ефект захисту обшивки насправді полягає у можливості вплинути на психологію тварини. Невдалі спроби затягнути нитку кігтями або зубами зменшують інтерес до даного процесу та заспокоюють домашніх улюбленців.
Різновиди тканин антикіготь
Класифікація тканини антикіготь ґрунтується на основних особливостях: довговічність, витривалість до природної поведінки домашніх тварин, збереження первинного вигляду впродовж експлуатації, відповідність фактури та кольору до інтер'єрного дизайну.
Антикіготь – класифікація тканин за видом:
- Велюр – щільне плетення волокон, короткий ворс, гладка поверхня, відповідна стійкість до стирання гарантують протистояння полотен до пошкоджень.
- Рогожка – експлуатаційні характеристики та стійкість до затягування волокон ґрунтуються на щільності переплетення та тестуванні на стирання до 100 000 циклів.
- Шеніл – приємний на дотик матеріал з стійкістю до займання від сигаретного жару та затягування ниток, деякі колекції мають властивість Petproof.
- Букле – тканина підвищеної граматури, відповідність сертифікації вказує на відмінне протистояння до жару тліючої сигарети.
- Штучне хутро – виготовлене на основі синтетичних волокон, пройшло відповідне тестування, стійкість до затягування, стирання відповідає нормативним вимогам.
Сучасні види декоративних матеріалів для дому, які мають відповідне маркування тестових випробувань Petproof, заслуговують особливої уваги споживачів. Стійкість до затягування знизить інстинктивну поведінку тварин дряпати кігтями.
Критерії вибору – рекомендації
Господарям котиків найкраще вибирати оббивні матеріали, які не стануть об'єктом їхньої уваги. Обшивка меблів для кухні повинна бути стійкою до стирання, забруднень, розтягування, зачіпок та зберігати вишуканий вигляд протягом тривалого періоду використання.
Оббивка «антикіготь» – на що звернути увагу:
- привабливий та естетично виважений вигляд;
- щільність дрібного плетення від 230 до 750 г/м2;
- стійкість до стирання від 18000 до 100000 циклів;
- протистояння до кошлатання 4-5 категорії А;
- протидія налипанню шерсті і легке очищення.
Перевагою вибору виступає наявність сертифікатів, які вказують на властивості полотен та якість текстильного виробу.
Догляд за тканиною «антикіготь»: прості поради
Догляд за оббивкою м'яких меблів потребує деякого коригування залежно від матеріалу, адже індивідуальні особливості тканини можуть впливати на методи очищення. Проте збирання шерсті тварин та пилових накопичень має бути регулярним.
Основні методи усунення забруднень в домашніх умовах:
- налипання шерсті можна зібрати липким валиком;
- накопичення пилу легко усувається порохотягом;
- плями очищають щадними засобами методом тертя;
- жирні плями чистять губкою та мильним розчином;
- пролиту рідину можна промокнути сухою серветкою.
Варто зауважити: меблева оббивка «антикіготь» не потребує прасування через щільну структуру основи. Тканина не дуже мнеться та більш стійка до деформації. Проте регулярна підтримка зовнішнього вигляду тканини знизить щоденні клопоти щодо чистоти в приміщенні, де живуть домашні улюбленці з гострими зубами та кігтями.